Manželia Čutkovci o INSIA: Pred 15 rokmi sme sa rozhodli správne

603

Celé vydanie INSIA Broker News  je venované  krásnemu výročiu INSIA na Slovensku. Pri tejto príležitosti sme vyspovedali manželov Petra a Martinu Čutkovcov z Dolného Kubína, ktorí boli medzi prvými členmi INSIA na Slovensku a aj dnes pod jej krídlami budujú svoju spoločnosť TERALEX, s.r.o..  

Ako si spomínate na svoje začiatky v INSIA?

Tie roky veru letia… Je to už 15 rokov, čo sme vstúpili do siete INSIA a sme radi, že sme boli pri jej zrode na Slovensku. Sme naozaj radi, že sme boli pri tvorbe skupiny ľudí – partnerov. Keď sa obzrieme dozadu, tak úplne prvé INSIA stretnutie sme mali v Rajeckých Tepliciach v decembri 2006. Presne si pamätáme ľudí, ktorí tam boli a  stále sú členmi INSIA. Je to pekné, sme radi v INSIA a tešíme sa, že sme si vybrali správne. To, čo robí značku INSIA výnimočnou, sú ľudské vzťahy. Vzťahy boli od začiatku fungovania založené na kamarátstve, ktoré neskôr prerástlo do priateľstiev. Dôležitá je hlavne dôvera medzi kolegami, necítime medzi sebou žiadnu závisť ani klamstvo. Všetci k sebe pristupujeme s úctou ako partneri, nie ako konkurenti.“

Ako ste začínali  s poisťovaním a čo bolo dôvodom, že ste sa rozhodli vstúpiť do spolupráce práve s INSIA?

Peter: „V roku 1996 sme začali spoluprácu s poisťovňou Kooperativa. Každý, kto ma pozná, vie, že som súťaživý typ, vždy som sa snažil byť najlepší, popri tom zarobiť peniaze, ale zároveň som mal ambíciu posúvať sa ďalej. To bol dôvod, prečo sme si v roku 2003 s manželkou založili spoločnosť TERALEX, s.r.o. a stali sa samostatným finančným agentom. Keď človek obetavo pracuje, tak klientov a práce pribúda. Zrazu dospeje k rozhodnutiu, že nechce kmeň tvoriť len pre jednu poisťovňu. Zároveň si začne uvedomovať, že daná poisťovňa ho kedykoľvek môže „ odstrihnúť“ od dát o klientoch.  Vtedy sme pochopili, že potrebujeme  nezávislý systém, v ktorom si vieme vybudovať vlastný kmeň klientov, nehľadiac pritom na poisťovňu. V roku 2005 nás s ponukou spolupráce oslovil Vladimír Matuščin, ktorý nám predstavil víziu a systém siete INSIA – tzv. YETI.  Vtedy sme ešte ponuku neprijali, asi sme potrebovali dozrieť. O rok neskôr sme však už podpisovali zmluvu o spolupráci, ktorá s nezmeneným obsahom trvá dodnes.”

Martina: “TERALEX, s.r.o. sme založili ako malú rodinnú firmu. Deti sa nám už narodili do obdobia “poisťovania“ a vyrastali v ňom tak celý svoj život. Vnímali a nasávali informácie, o akých poistných podmienkach či poistných udalostiach sa rodičia rozprávajú a o čom je práca „poisťováka“ . Medzičasom sa už stali súčasťou našej firmy a tímu. Postupne sme poisťovníctvo doplnili aj o úvery a leasingy, aby sme poskytovali kvalitné komplexné služby na jednom mieste. Samotný obchod je fajn, ale hrdosťou nás napĺňa pochvala od spokojného klienta. Snažíme sa firmu viesť tak, aby aj naše deti mali vždy zadné dvierka v rodinnej firme otvorené a aby boli hrdé.  Na INSIA sa nám páči aj to, že práve kmeň, ktorý si tvoríme celé tie roky, je náš a máme to aj jasne v zmluve o spolupráci garantované.“ 

Čo  oceňujete na INSIA, v čom je vám prínosom?

„Malý pes sa potrebuje “schovať” za veľkého psa. A to sme boli my! Malá maklérska firma si nevie vydobyť také výhodné podmienky ako veľká. Páči sa nám, že vďaka INSIA máme iné vyjednávacie pozície i rešpekt poisťovní. INSIA sa stará o najvýhodnejšie podmienky pre nás a my sa môžeme venovať naozaj iba tomu, čo nás baví – klientom a obchodu. Všetky podmienky sú jasne a transparentne kedykoľvek prístupné všetkým členom siete INSIA. 

V INSIA sa môžeme plne spoľahnúť na odborného garanta Vladimíra Matuščina, ktorý dohliada na legislatívu a jej aplikáciu do praxe. Zároveň sme mali možnosť spoznať Ivana Špirakusa, jedného zo zakladateľov siete INSIA, ktorého poisťovanie baví tak, ako nás. Našiel sa v technických novinkách, a práve vďaka nemu je INSIA na finančnom trhu lídrom v inováciách aplikácií, kalkulačiek, porovnávačov a najnovšie aj zážitkovej komunikácie s klientom.“

Čo by ste odkázali potenciálnym záujemcom o vstup do siete INSIA?

“Už sme to tu spomínali, ale vypichneme to najdôležitejšie: sme súčasťou kvalitnej a rešpektovanej firmy na finančnom trhu. INSIA má jasnú víziu do budúcnosti, neustále inovuje, spája a posúva ľudí vpred. Rozhodne neoľutujete, keď si pre spoluprácu zvolíte práve nás.”

A na záver ešte vaše prianie spoločnosti INSIA do budúcnosti?

Prajeme INSIA šťastnú ruku pri prijímaní rozhodnutí, pevné nervy pri zdolávaní prekážok, veľa skvelých ľudí, ktorí spoločnosť posúvajú, nech si udrží naďalej  tvorivosť, invenciu a silného tímového ducha. Zároveň prajeme množstvo  verných aj nových klientov, ktorí budú šíriť svoju spokojnosť s prácou všetkých našich kolegov v INSIA.”