Prečo INSIA BROKER NEWS alebo úvodné slovo na záver

1143

Držíte v ruke prvé vydanie INSIA Broker News a možno si kladiete otázku, prečo sme vám to vôbec poslali. Je to reklamný leták INSIA? Pokus o nejaké tlačené noviny? Alebo niečo iné?

Keď som pred 7 rokmi založil webový portál oPoistení.sk, chcel som na slovenský poistný trh, a najmä teda maklérom a sprostredkovateľom vôbec, prinášať každý deň aktuálne správy z nášho trhu, ale aj novinky zo zahraničia.

Proste trochu prispieť k zvýšeniu vedomostí a prehľadu všetkých, kto v slovenskom poisťovníctve pracujú. Myslím, že sa to celkom darí. Každý utorok či stredu nájdu tisíce ľudí vo svojom e-maile pravidelný súhrn poisťovacích noviniek. Patríte k nim tiež? Ak ešte nie, neváhajte si odber správ prihlásiť na www.opoisteni.sk.

Niečo z tejto vízie šírenia informácií chcem previesť aj do tohto tlačeného newsletteru, ktorým by sme chceli slovenským maklérskym firmám prinášať správy o trhu, technológiách, nových nástrojoch pre maklérov aj produktoch, tak ako to vidíme z pohľadu INSIA. Slovenský poistný trh je teraz v prelomovom období.

Od februára minulého roku platí novela Zákona č. 186/2009 Z.z. o finančnom sprostredkovaní a finančnom poradenstve, ktorá priniesla rad nových povinností pre finančných agentov a tiež NBS vydala nové usmernenie k reportingu, ktorý sa bude od tohto roka vykazovať kvartálne.

Budeme sa snažiť pripravovať pre vás také informácie, ktoré budú prínosné pre vaše podnikanie a pomôžu vám v jeho rozvoji. Veľmi uvítam vašu spätnú väzbu, námety na články či otázky, na ktoré hľadáte odpoveď. Napíšte mi, prosím, na mail redakcie ibn@insia.com alebo priamo mne na ivan.spirakus@insia.com.

Ďakujem za pozornosť a užite si pekné leto,

Ivan Špirakus, Konateľ INSIA SK